Grupa Adamed mecenasem piątej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu
"To innowacja odróżnia lidera od naśladowcy". Aby pomysły czy idee wpływały na naszą rzeczywistość, potrzebna jest jeszcze odwaga i ogromna determinacja aby je wdrażać. W Polsce nie brakuje młodych, utalentowanych ludzi. Trzeba jednak dać im szansę i wspierać ich rozwój jako liderów innowacyjnej polskiej gospodarki – powiedziała dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, wręczając nagrodę w kategorii „Wizja i Innowacje" Tomaszowi Kułakowskiemu – prezesowi spółki CodiLime, odnoszącej sukcesy na świecie dzięki wykorzystaniu talentu polskich matematyków i informatyków.
Wśród laureatów tegorocznych Nagród znaleźli się także: w kategorii „Sukces" Dariusz Miłek - twórca potęgi działającej na rynku obuwia Grupy CCC, w kategorii „Działalność Społeczna" dr Anita Kucharska-Dziedzic - pomysłodawczyni i prezes Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA, udzielającego pomocy dla kobiet będących ofiarami przemocy domowej. W tym roku Kapituła Nagrody przyznała także nagrodę specjalną. Pośmiertnie uhonorowany nią został Andrzej Czernecki oraz jego fundacja wspierająca edukację dzieci i młodzieży z ubogich rodzin wiejskich, na rzecz której przeznaczył połowę̨ swojego, szacowanego na kilkaset milionów złotych, majątku.
Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta to najbardziej prestiżowe wyróżnienia przyznawane przedsiębiorcom – zarówno biznesmenom, innowatorom, ale także działaczom społecznym. Kandydatów do Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, zgłasza kilkaset opiniotwórczych instytucji nominujących z całego kraju. Wartości, które przyświecają Nagrodzie, ujęte są w trzech słowach: „Wierzyć. Działać. Dawać”. Wartości te odpowiadają trzem kategoriom, w których przyznawana jest Nagroda: kategoria „Sukces” – dla osób, które wykazały się wyjątkowymi osiągnięciami biznesowymi, kategoria „Wizja i Innowacje” – dla osób, które prowadzą innowacyjne bądź wizjonerskie działania szczególnie warte wsparcia i promocji oraz kategoria „Działalność Społeczna” – dla osób, które swoją pracą i chęcią niesienia pomocy innym, budują systemowe rozwiązania pomagające tysiącom ludzi.
Polska Rada Biznesu została założona w kwietniu 1992 roku przez prezesów największych firm działających w Polsce. Ideą przyświecającą powołaniu Polskiej Rady Biznesu było stworzenie apolitycznej instytucji zrzeszającej przedstawicieli najbardziej znaczących podmiotów gospodarczych. Od początku istnienia reprezentuje ona interesy przedsiębiorców i pracodawców. Obecnie, Polska Rada Biznesu jest najbardziej prestiżową i elitarną instytucją, do której należą wyróżniający się reprezentanci świata biznesu w Polsce. Od ponad dwudziestu lat prowadzą działania mające na celu aktywizację krajowej gospodarki, kreowanie nowych standardów oraz wsparcie inicjatyw społecznych i filantropijnych.
Jan Wejchert to jeden z najwybitniejszych polskich przedsiębiorców. Współtwórca Grupy ITI, wiodącej grupy medialnej w Polsce. Współzałożyciel Polskiej Rady Biznesu. – Pełen pasji lider, niekonwencjonalny wizjoner, nieafiszujący się swoją działalnością filantrop – tak o Janie Wejchercie mówią partnerzy, współpracownicy i przyjaciele. Nagroda Polskiej Rady Biznesu jego imienia, odzwierciedla to, co Jan Wejchert cenił najbardziej - wartości, jakimi kierował się w życiu i zasady, które przyświecały mu w kontaktach zawodowych.