Konkurs „30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu” rozstrzygnięty!
Ogromne zaangażowanie młodych ludzi oraz bardzo duża liczba zgłoszeń pokazują, że polska młodzież chce i potrafi uczyć się nowocześnie.
Konkurs zorganizowano z okazji 30-lecia Adamedu. Do wygrania było wyposażenie 30 szkolnych pracowni badawczych – każde warte około 10 tys. zł. Aby zwyciężyć, uczniowie musieli opracować scenariusz lekcji i na jego podstawie nagrać maksymalnie 3-minutowe wideo na jeden z zadanych tematów:
- Chemia w kuchni i jedzeniu.
- Co by były gdyby? (o roli mikroorganizmów w świecie)
- Z czego składa się Wszechświat?
- Jak komórka przetwarza energię z pożywienia.
W sumie zgłoszono niemal 300 prac – konkurencja była więc ogromna i tym większe gratulacje należą się zwycięzcom. Kreatywność uczniów i nauczycieli była niezwykła, a popularność konkursu bardzo nas ucieszyła – mówi Katarzyna Dubno, Dyrektor Działu Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia w Grupie Adamed.
Wszystkie filmy zostały opublikowane w sieci, a w pierwszym etapie wyboru zwycięzców swoje głosy oddawali internauci. 150 tysięcy online’owych opinii pozwoliło wyłonić 100 najciekawszych propozycji spośród których konkursowe jury wybrało 30 najlepszych prac.
Frekwencja i zainteresowanie konkursem przeszła nasze oczekiwania. Najbardziej jednak cieszy fakt, że w naszym konkursie zwyciężyły prace nadesłane z całej Polski, a wśród nagrodzonych szkół jest wiele położonych w niewielkich miejscowościach – zaznacza Katarzyna Dubno.
Listę nagrodzonych szkół można sprawdzić w internecie pod adresem http://adamed.com.pl/pl/30lecie/konkurs. Tam również znajdują się linki do nadesłanych w konkursie filmów.
Tegoroczny konkurs był dla uczniów drugą zorganizowaną przez Grupę Adamed szansą na nowoczesne wyposażenie szkolnego laboratorium. Pierwszy zorganizowano w ubiegłym roku w ramach unikalnego programu edukacyjnego ADAMED SmartUP, którego celem jest wsparcie młodzieży w rozwoju naukowych zainteresowań. Spośród zgłoszonych wtedy 130 kreatywnych, zabawnych i inspirujących lekcji edukacyjnych z obszaru chemii, fizyki i biologii, jury wyłoniło trzech laureatów, a nowoczesne wyposażenie pojechało do liceów w Sanoku, Starachowicach oraz Mielcu.