Zapytanie ofertowe RFP – 023913_A – ORGANIZACJA I ZARZĄDZANIE BADANIEM KLINICZNYM I FAZY (BADANIE FIH)
W związku z realizacją projektu „ Badanie kliniczne pierwszej fazy (Ia/Ib) fuzyjnego białka o dualnym mechanizmie przeciwnowotworowym”, finansowanego ze środków budżetu Państwa od Agencji Badań Medycznych (nr. 2022/ABM/05/00006-00 działając na podstawie §8 umowy o dofinansowanie, Adamed Pharma S.A. zaprasza do składania ofert na wykonanie poniżej zdefiniowanego przedmiotu zamówienia.
Przedmiot zamówienia:
ORGANIZACJA I ZARZĄDZANIE BADANIEM KLINICZNYM I FAZY (BADANIE FIH) w onkologii na określonej populacji w wybranych ośrodkach w Polsce, zakończone przygotowaniem raportu końcowego z badania wraz z usługą kompleksowego zarządzania projektem i zarządzania danymi dla innowacyjnego leku przeciwnowotworowego.
Sponsorem badania (Zamawiającym) jest firma Adamed Pharma S.A.
Na zamówienie, którego realizację przewiduje się wstępnie do 2028 r, składa się:
Zakres usług:
- Usługi obejmują:
- Przeprowadzenie aktywności związanych z realizacją fazy określanej jako Start-Up badania w ośrodkach wskazanych przez Adamed Pharma S.A., w tym:
- Przygotowanie podstawowej dokumentacji badania, tj. protokołu badania klinicznego i streszczenia protokołu badania klinicznego (synopsis) dla krajów wybranych docelowo do badania formularza informacji dla pacjenta i świadomej zgody oraz pozostałych dokumentów niewymienionych, ale uznanych za niezbędne.
- Przeprowadzenie wizyt selekcyjnych (PSVs, Pre-Study Visits) w wybranych ośrodkach zgodnie ze Standardowymi Procedurami Operacyjnymi CRO.
- Opracowanie szablonów umów dwustronnych lub trójstronnych o przeprowadzenie badania klinicznego wraz z materiałami rekrutacyjnymi dla badaczy wg wymogów ABM oraz przekazanie ich do akceptacji działu prawnego Sponsora.
- Wsparcie procesu wyboru głównych badaczy i współbadaczy oraz obsługa procesu zawierania umów dwustronnych lub trójstronnych o przeprowadzenie badania klinicznego na szablonach zaaprobowanych przez Sponsora wraz z negocjacją warunków budżetu w ośrodkach wskazanych przez Sponsora badania – Adamed Pharma S.A.
- Przygotowanie kompletnych pakietów submisyjnych (rejestracji badania) do Komisji Etycznych i odnośnych władz wraz ze złożeniem ww. pakietów w formie papierowej i elektronicznej lub za pomocą platform rejestracyjnych tzw. Initial EC/CA submissions, obejmujące również uzyskanie od badaczy i ośrodków wszystkich dokumentów dodatkowych, takich jak np. CV głównych badaczy, informacji dot. kompetencji i jakości ośrodków, zgodnie z wymogami lokalnymi jako załączniki do stosownych pism przewodnich.
- Wydruk i dostarczenie wymaganych dokumentów (Informacja dla pacjentów i formularz świadomej zgody, skala jakości życia) i innych uznanych za niezbędnych; Przeprowadzenie wizyt inicjujących (SIVs, Site initiation Visits) badanie w wybranych ośrodkach i krajach zgodnie ze Standardowymi Procedurami Operacyjnymi Sponsora lub CRO
-
Przeprowadzenie wizyt inicjujących (SIVs, Site initiation Visits) badanie w wybranych ośrodkach i krajach zgodnie ze Standardowymi Procedurami Operacyjnymi Sponsora lub CRO.
- Przeprowadzenie aktywności związanych z realizacją fazy określanej jako Start-Up badania w ośrodkach wskazanych przez Adamed Pharma S.A., w tym:
-
Przeprowadzenie wizyt monitorujących badanie (MVs, Monitoring Visits) w wybranych ośrodkach i krajach zgodnie ze Standardowymi Procedurami Operacyjnymi Sponsora lub CRO.
-
Przeprowadzenie wizyt zamykających badanie (COVs, Close-Out Visits) w wybranych ośrodkach i krajach zgodnie ze Standardowymi Procedurami Operacyjnymi Sponsora lub CRO.
-
Opracowanie dokumentacji, która umożliwi efektywne zarządzanie badaniem, obejmującej następujące dokumenty:
- monitoring plan,
- risk management plan,
- safety management plan,
- data management plan,
- statistical analysis plan,
- communication plan,
- IMP plan,
- Przeprowadzenie audytu badania (1 audyt)
- Kompleksowe zarządzanie badaniem (Project Management) czyli: przygotowywanie i przesyłaniesprawozdań do Adamed Pharma S.A z przebiegu realizowanych procesów w projekcie skorelowanych z wystawianymi za dane usługi fakturami, zapewnienie rozwiązywania na bieżąco wszystkich problemowych sytuacji zaistniałych w badaniu (regularne telekonferencje – 1x w tygodniu po 2h), korespondencja z Komisjami Etycznymi i odnośnymi władzami, zapewnienie bieżącej kontroli dokumentacji TMF i ISFs, bieżąca współpraca z całym zespołem zaangażowanym w badanie wg Standardowych Procedur Operacyjnych CRO. Odpowiedzialność za:
- Nadzór nad rekrutacją pacjentów,
- Zarządzanie danymi (Data Management) wraz ze statystyką – usługa dotyczy także zapewniania elektronicznej karty obserwacji pacjenta (eCRF) i zarządzania nim (udostępnienie, hosting i obsługa eCRF), szkolenie zespołu badawczego z obsługi systemu, centralny monitoring postępów badania online, query management, przygotowanie i walidacja bazy danych, import danych zewnętrznych (z laboratoriów centralnego i lokalnych);
- Ocenę bezpieczeństwa leków w trakcie badania (Drug Safety) – usługa dotyczy także Medical Monitoringu,
- Zarządzanie logistyką (w tym transport do ośrodków) oraz rozchód leku (badanego, placebo i komparatora) – dotyczy także wydruku etykiet, przepakowania i zwolnienia oraz archiwizacji leku badanego,
- Przeprowadzenie audytu vendorów,
- Współpracę z laboratoriami lokalnymi w zakresie logistyki próbek i zarządzania danymi tj. wynikami oznaczeń w laboratorium lokalnym,
- Zakup i dostarczanie do ośrodków wymaganych materiałów,
- Przygotowanie Investigator Study File (ISF) i Trial Master File, nadzór nad TMF , dystrybucję ISFs do ośrodków, archiwizację dokumentacji oraz zwrot do Sponsora po zakończeniu badania,
- Prowadzenie Regulatory Process w trakcie trwania badania, czyli zgłaszanie istotnych poprawek do protokołu, zaktualizowanej broszury badacza oraz komunikację z Komisjami Etycznymi oraz odnośnymi władzami w krajach, w których prowadzone jest badanie,
- Organizację spotkania badaczy,
- Prowadzenie komunikacji z badaczami i zespołami badawczymi z upoważnienia i na prośbę Sponsora.
- Organizację Komitetu ds. Bezpieczeństwa (DSMB)Przygotowanie DSMB charter
- Przygotowanie wzoru umów z członkami DSMB
- Przygotowanie i wysyłka zaproszeń do członków DSMB
- Organizację spotkań DSMB min. po każdej zakończonej kohorcie z każdą dawką leku badanego
- Przygotowanie raportu i prezentacji z danych bezpieczeństwa i skuteczności leczenia na każde spotkanie DSMB
- Przygotowanie raportu ze spotkania DSMB
- Opracowanie raportu końcowego (z uwzględnieniem ostatecznych analiz, finalizacją raportu statystycznego oraz danych z eCRF) z badania, wg wytycznych podanych przez Sponsora i w zakresie ustalonym pomiędzy Sponsorem a wybranym CRO (min. 3 cykle weryfikacyjne).
Szczegółowy opis zakresu projektu zawarty jest w załączniku Study Synopsis (Załącznik nr 2), który zostanie udostępniony po dostarczeniu przez Oferenta podpisanego oświadczenia o zachowaniu poufności (Załącznik nr 1)
- Umowy dotyczące realizacji wyżej wymienionego zakresu usług i rozwiązań zostaną podpisane pod warunkiem zachowania wymagań przedstawionych w bieżącej procedurze przetargowej.
- Proces Start-Upu powinien zostać zaplanowany i przeprowadzony zgodnie z wytycznymi ICH-GCP E6(R2), dyrektywami 2001/20/WE, 2001/83/WE i 2005/28/WE, zasadami ogłoszonymi przez Światowe Stowarzyszenie Medyczne Deklaracja Helsińska (wg Fortaleza, Brazylia, październik 2013 r.) oraz aktualnymi wytycznymi Unii Europejskiej, stosownymi przepisami RP oraz Standardowymi Procedurami Operacyjnymi CRO.
- Dokumentacja badania klinicznego powinna być zaprojektowana i opracowana zgodnie z wytycznymi ICH-GCP E6(R2), dyrektywami 2001/20/WE, 2001/83/WE i 2005/28/WE, zasadami ogłoszonymi przez Światowe Stowarzyszenie Medyczne, Deklaracja Helsińska (wg Fortaleza, Brazylia, październik 2013 r.) oraz aktualnymi wytycznymi Unii Europejskiej, stosownymi przepisami RP oraz Standardowymi Procedurami Operacyjnymi CRO.
- Wizyty monitorujące oraz zamykające powinny zostać zaplanowane i przeprowadzone zgodnie z wytycznymi ICH-GCP E6(R2), dyrektywami 2001/20/WE, 2001/83/WE i 2005/28/WE, zasadami ogłoszonymi przez Światowe Stowarzyszenie Medyczne Deklaracja Helsińska (wg Fortaleza, Brazylia, październik 2013 r.) oraz aktualnymi wytycznymi Unii Europejskiej, stosownymi przepisami RP oraz Standardowymi Procedurami Operacyjnymi CRO.
- Ponadto, przedłożona oferta powinna uwzględniać następujące założenia:
- Kraje, w których Sponsor planuje przeprowadzenia badanie: Polska
- Planowane ramy czasowe badaniaprzygotowanie dokumentacji do złożenia: 30.09.2023
- otrzymanie zgody na badanie : 31.12.2023
- kontraktacja ośrodków badawczych: 31.12.2023
- dostarczenie eCRF: 31.12.2023
- inicjacja badania w pierwszym ośrodku: styczeń 2024 r.
- Czas rekrutacji: ok.12 miesięcy
- FPFV: około 15. Lutego 2024 r.
- LPLV: 31.08.2025 r.
Miejsce dostarczenia raportu końcowego badania: Adamed Pharma S.A.
Warunki udziału w postępowaniu:
- Zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym a Dostawcą lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru Dostawcy, polegające w szczególności na:
- uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
- posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
W celu spełnienia tego warunku Dostawca zobowiązany jest do przesłania wraz z ofertą podpisanego oświadczenia o braku powiązań (Załącznik nr 3 do niniejszego zapytania ofertowego).
-
Zamówienie nie może być skierowane do podmiotów:
-
których mowa w art. 7 ust. 1 wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanych na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę (Dz. U. poz. 835);
-
których beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę (Dz. U. poz. 835);
-
których jednostką dominującą lub jednostką zależna w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 i 39 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę (Dz. U. poz. 835)”.
W celu spełnienia tego warunku Dostawca zobowiązany jest do przesłania wraz z ofertą podpisanego oświadczenia sankcyjnego (Załącznik nr 16 do niniejszego zapytania ofertowego).
-
-
Ta oferta jest skierowana do podmiotów:
-
posiadających pozytywną historie inspekcji europejskich organów rejestrujących badania lub audytów zewnętrznych bez krytycznych znalezisk w ciągu ostatnich 3 lat. Doświadczenie będzie weryfikowane na podstawie dostarczonej przez oferenta listy inspekcji/audytów z krótkim podsumowaniem wyników (liczba znalezisk i ich kategoria). Lista inspekcji/audytów powinna być załączona do oferty (Załącznik 4). Sponsor zastrzega sobie prawo zadania dodatkowych pytań do przedstawionej historii inspekcji/audytów w toku oceny przedłożonych ofert, w razie jakichkolwiek niejasności co do ich charakteru.
-
posiadanie w dyspozycji przez Oferenta członków zespołu, wszystkich z udokumentowanym doświadczeniem w procesie organizacji Start-Upu i zarządzania badaniami klinicznymi w min dwóch projektach typu FIH w ciągu ostatnich 5. (pięciu) lat w krajach europejskich, co będzie oceniane na podstawie CV członków zespołów. Życiorysy (CVs) członków zespołów powinny zostać załączone do oferty, a Sponsor zastrzega sobie prawo do skontaktowania się z członkami zespołów w celu potwierdzenia oczekiwanego doświadczenia lub zadania dodatkowych pytań. Wymagana biegła znajomość języka angielskiego, co również będzie weryfikowane na podstawie CV członków zespołu. (Załącznik 5).
-
posiadanie w dyspozycji przez Oferenta członka zespołu lub członków zespołu z udokumentowanym co najmniej 3. letnim doświadczeniem w zakresie tzw. Regulatory Process, co będzie oceniane na podstawie CV członków zespołów. Życiorysy (CVs) członków zespołu powinno zostać załączone do oferty, a Sponsor zastrzega sobie prawo do skontaktowania się z członkami zespołu w celu potwierdzenia oczekiwanego doświadczenia. Wymagana biegła znajomość języka angielskiego, co również będzie weryfikowane na podstawie CV członków zespołu (Załącznik 6).
-
posiadanie w dyspozycji przez Oferenta min. 2 członków zespołu, wszystkich z udokumentowanym co najmniej 3. letnim doświadczeniem w monitorowaniu badań klinicznych lekowych w min. 2 projektach typu FIH, co będzie oceniane na podstawie CV członków zespołów. CV członków zespołu powinno zostać załączone do oferty, a Sponsor zastrzega sobie prawo do skontaktowania się z członkami zespołu w celu potwierdzenia oczekiwanego doświadczenia. Bezwzględnie wymaga biegła znajomość języka angielskiego, co będzie również weryfikowane na podstawie CV członków zespołu. (Załącznik 7).
-
posiadanie w dyspozycji przez Oferenta członka zespołu lub członków zespołu z udokumentowanym co najmniej 3. letnim doświadczeniem w organizacji, zarządzaniu, koordynowaniu od strony medycznej badań klinicznych lekowych w min. 2 projektach typu FIH w ciągu ostatnich 3. (trzech) lat, co będzie oceniane na podstawie CV członków zespołów. CV członków zespołu powinno zostać załączone do oferty, a Sponsor zastrzega sobie prawo do skontaktowania się z członkami zespołu w celu potwierdzenia oczekiwanego doświadczenia. Wymagana biegła znajomość języka angielskiego, co będzie również weryfikowane na podstawie CV członków zespołu. (Załącznik 8).
-
posiadanie w dyspozycji przez Oferenta członka zespołu z udokumentowanym doświadczeniem w raportowaniu zdarzeń niepożądanych, redagowaniu zdarzeń niepożądanych wg standardu CIOMs, itd. co będzie oceniane na podstawie CV członków zespołów. Życiorysy (CVs) członków zespołu powinno zostać załączone do oferty, a Sponsor zastrzega sobie prawo do skontaktowania się z członkami zespołu w celu potwierdzenia oczekiwanego doświadczenia. Wymagana dobra znajomość języka angielskiego, co będzie również weryfikowane na podstawie CV członków zespołu. (Załącznik 9).
-
zdolność do świadczenia wymaganych usług zgodnie ze wszystkimi wymaganiami zapytania ofertowego. Celem potwierdzania tego faktu Oferent powinien przedstawić schemat organizacyjny podmiotu i listę SOPów (Załącznik 10).
-
Posiadających doświadczenie jako CRO w realizacji minimum 2 badań klinicznych fazy I typu FIH, w tym minimum jednego w dziedzinie onkologii, co będzie weryfikowane na postawie zaślepionych umów o badanie kliniczne dostarczonych przez Oferenta. (Załącznik 11).
-
Spełniających następujące wymagania:
-
przygotowanie dokumentacji do złożenia – 60 dni od daty podpisania umowy
-
kontraktacja ośrodków badawczych: 5 miesięcy od daty podpisania umowy
-
dostarczenie eCRF: 5 miesięcy od daty podpisania umowy
-
udokumentowane oświadczeniem Oferenta (Załącznik 12)
-
-
-
W każdym z przedłożonych CV powinna zostać zamieszczona następująca klauzula: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Adamed P4arma S.A. w celu przeprowadzenia oceny oferty złożonej w odpowiedzi na zapytanie ofertowe nr RFP – 023913_A, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)”.
Możliwe jest składanie uzupełniających zamówień wybranemu Oferentowi wyłącznie, jeśli są one zgodne z głównym celem niniejszej umowy, o wartości nie przekraczającej 50% wartości niniejszego zamówienia.
Termin i sposób przygotowania ofert:
- Każda korespondencja powinna zawierać w tytule wiadomości numer postępowania: RFP 023913_A - Nazwa Firmy
Termin składania Ofert to 11.07.2023 godz. 23:59 CET.
Pytania należy składać korzystając z arkusza Załącznik_13_RFP_023913_A_Pytania_[NazwaFirmy]. Odpowiedzi na zadane pytania będą udzielane do końca trwania postępowania. Późne zadanie pytań z punktu widzenia terminu zakończenia postępowania może spowodować brak czasu na udzielenie wymaganej odpowiedzi. W celu zapewnienia równego dostępu do informacji wszystkim Oferentom biorącym udział w postępowaniu, pytania i odpowiedzi (z ukryciem autora pytań) przesłane zostaną do wszystkich Oferentów
Termin może ulec zmianie, o czym wszyscy Dostawcy zostaną poinformowani poprzez e-mail z Platformy Zakupowej SAP Ariba Network - Każdy Dostawca może złożyć tylko jedną ofertę.
- Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne zadania ani zlecania części zamówienia innym podmiotom.
- Oferta powinna być sporządzona w pliku arkusza kalkulacyjnego, stanowiącym Załącznik nr 14 do niniejszego zapytania ofertowego: Załącznik_14_RFP 023913_A_Kosztorys_[NazwaFirmy].xlsx. Oferty bez wypełnionego Załącznika nr 13 nie będą rozpatrywane.
- Ofertę wraz z wymaganymi Załącznikami należy złożyć w Platformie Zakupowej Adamed SAP Ariba Network pod adresem https://supplier.ariba.com (zgodnie z załączoną instrukcją) lub na adres e-mailowy: aleksandra.stojak(at)adamed.com.
- Dodatkowo Oferent może przygotować również dokument oferty w swoim formacie.
- Dostęp do Platformy Zakupowej Dostawca uzyskuje poprzez proces rejestracji i weryfikacji istnienia firmy. W tym celu należy uzupełnić podstawowe informacje takie jak: kraj, NIP, kod pocztowy, dane kontaktowe, itp.
- Oferta Dostawcy winna być sporządzona w języku polskim lub angielskim, w sposób czytelny, elektronicznie.
- Oferta powinna zawierać minimum następujące informacje: nazwę, adres i NIP Dostawcy, numer zapytania ofertowego, cenę netto (PLN/EUR/USD), termin realizacji.
- Jeśli ceny w ofercie będą wyrażone w EUR to zostaną one przeliczane przy zastosowaniu kursu 4,4536 PLN/EUR, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 03 grudnia 2021 r. w sprawie aktualnych progów unijnych, ich równowartości w złotych, równowartości w złotych kwot wyrażonych w euro oraz średniego kursu złotego w stosunku do euro stanowiącego podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych.
Jeśli ceny w ofercie będą wyrażone w inne walucie niż PLN lub EUR to zostaną one przeliczane przy zastosowaniu średniego kursu NBP z dniu publikacji przetargu. - Zamawiający dołącza do zapytania listę kontrolną (Załącznik nr 15), która pozwoli potwierdzić czy wszystkie wymagane dokumenty zostały dostarczone.
- Oferty złożone po terminie nie będą brane pod uwagę.
- Oferent przed upływem terminu do składania ofert ma prawo:
13.1. wycofać ofertę poprzez złożenie pisemnego powiadomienia drogą opisaną dla składania ofert,
13.2. zmienić ofertę – powiadomienie o wprowadzeniu zmian musi być złożone wg takich samych zasad jak składana oferta, odpowiednio oznakowanych z dopiskiem „ZMIANA OFERTY”.
Kryteria wyboru i sposób oceny złożonych ofert:
- Zamawiający ma prawo odrzucenia oferty złożonej przez Dostawcę niespełniającego warunków udziału w postępowaniu lub jeśli oferta jest niezgodna zniniejszym zapytaniem.
- Kryterium wyboru ofert:
- Cena netto (PLN/EUR/USD), waga kryterium - 100% całościowej oceny.
-
Czas realizacji (dni) – waga kryterium 20% - czas od zamówienia do dostarczenia dokumentacji lub materiału
- Zamawiający dokona oceny ofert na podstawie wyniku osiągniętej liczby punktów wyliczonych w oparciu o w/w kryterium i ustaloną punktację:
Kryterium Waga [%] Sposób oceny zgodnie ze wzorem Cena netto 100% cena netto oferty najniższej / cena netto oferty badanej x 100 x waga% = ilość punktów - Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska najwyższą końcową ilość punktów.
- Wyniki działań matematycznych dokonywanych przy ocenie badania ofert podlegają zaokrągleniu do drugiego miejsca po przecinku. W przypadku uzyskania równej punktacji dla co najmniej dwóch ofert Zamawiający spośród ofert z równą najwyższą końcową ilością punktów dokona wyboru oferty bardziej korzystnej, gdy chodzi o oddziaływanie na środowisko. W tym celu Zamawiający ma prawo wezwać Oferentów, których oferty uzyskały najwyższą końcową ilość punktów o uzupełnienie oferty poprzez podanie wskazanych przez Zamawiającego informacji dotyczących oddziaływania przedmiotu oferty na środowisko. Termin na uzupełnienie oferty zostanie określony przez Zamawiającego, jednak nie może być on krótszy niż 3 dni robocze od otrzymania wezwania.
Wybór Wykonawcy i sposób ogłaszania:
- Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszej oferty na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w niniejszym zapytaniu ofertowym.
- Informację o wynikach postępowania Zamawiający umieści na stronie https://www.adamed.com/, a także wyśle do każdego Oferenta, który złożył swoją ofertę.
Postanowienia ogólne
- Zamawiający wymaga, aby oferta była ważna 90 dni.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania bez podania przyczyny.
- W przypadku unieważnienia postępowania o zamówienie wykonawcom nie przysługuje roszczenie o zwrot kosztów uczestnictwa w postępowaniu.
- Złożenie wniosku o rejestrację w postępowaniu lub oferty jest równoznaczne z przyjęciem bez zastrzeżeń wszystkich warunków postępowania.
- Odstąpienie przez Zamawiającego od zawarcia umowy w przypadku zawiadomienia wykonawcy o wyborze jego oferty nie może być podstawą roszczeń poniesionych kosztów udziału w postępowaniu.
- W toku dokonywania oceny złożonych wniosków Zamawiający może żądać udzielenia przez wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich dokumentów.
- Jeżeli wniosek nie zawiera wszystkich wymaganych elementów, Zamawiający może w uzasadnionych przypadkach wezwać Wykonawcę do jego uzupełnienia.
- Zamawiający rezerwuje prawo do nagrywania dźwięku podczas spotkań technicznych z dostawcami. Przesłanie oferty będzie traktowane jako udzielenie zgody na nagrywanie spotkań.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do negocjacji ofert ze wszystkimi Oferentami. Negocjacje mogą mieć kilka kolejnych rund z możliwością zaproszenia oferenta do złożenia zaktualizowanej oferty po każdej rundzie negocjacji.
-
Warunki zmiany umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia istotnych zmian umowy zawartej w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, w przypadku ziszczenia się konieczności zmiany wskazanego w ofercie/umówionego zakresu zamówienia wynikającej z:-
koniecznych lub uzasadnionych zmian w dokumentacji projektowej powstałych z przyczyn niemożliwych do przewidzenia,
-
ograniczeń finansowych po stronie Zamawiającego powodujących konieczność ograniczenia zakresu prac ujętych w ofercie.
-
Wszelkie zmiany i uzupełnienia do umowy zawartej z wybranym Wykonawcą będą dokonywane w formie pisemnych aneksów do umowy podpisanych przez obie strony, pod rygorem nieważności.
Współpraca i komunikacja w trakcie przygotowania odpowiedzi
- Wszelkie pytania należy składać za pomocą Platformy Zakupowej SAP Ariba Network zakładka Wiadomości przedmiotowego postępowania lub mailem: aleksandra.stojak@adamed.com korzystając z formularza Pytania (Załącznik 13)
- Wszelkie odpowiedzi będą udzielane Wykonawcom za pomocą Platformy Zakupowej SAP Ariba Network zakładka Wiadomości przedmiotowego postępowania.
- Osobą uprawnioną do kontaktów z Oferentami w poniedziałek-piątek w godzinach 08:00-16:00 jest: Aleksandra Stojak aleksandra.stojak@adamed.com
Załącznik nr 1 (pobierz)
Załącznik nr 3 (pobierz)
Załącznik nr 13 (pobierz)
Załącznik nr 14 (pobierz)
Załącznik nr 15 (pobierz)
Załącznik nr 16 (pobierz)
Ariba - Instrukcja dostawcy - Tworzenie Oferty na portalu Ariba Network (pobierz)
Ariba - Instrukcja dostawcy - Rejestracja na Portalu Ariba Network (pobierz)